Zima sparaliżowała transport publiczny. Pociągi w całym kraju wciąż mają opóźnienia

i

Autor: PAP/Paweł Supernak

Utrudnienia na trasie

Zima sparaliżowała transport publiczny. Pociągi w całym kraju opóźnione do czterech godzin

2023-12-04 12:46

Na kolei trwają utrudnienia spowodowane atakiem zimy w Polsce. W poniedziałek od rana pociągi nadal mają spore opóźnienia. Pasażerowie nie mogą sprawdzić, jakiego rzędu są to opóźnienia, ponieważ nie działa internetowy Portal Pasażera.

W poniedziałek po godzinie 12, pociąg relacji Przemyśl-Świnoujście ma 235 minut opóźnienia, Kraków-Kołobrzeg 190 minut a Przemyśl-Wrocław 159 minut.

Rzecznik PKP PLK Karol Jakubowski powiedział, że nie ma przerwy w ruchu pociągów, ale zmiany komunikacyjne wpływają na punktualność. Przekazał, że najcięższa sytuacja jest na Podkarpaciu.

Na odcinku Rzeszów - Jarosław od soboty kolejarze zmagają się z oblodzeniem trakcji. "W tej chwili udało się odlodzić trakcję i pociągi jeżdżą po jednym torze, co oczywiście wpływ na przepustowość na tym odcinku" - wyjaśnił Jakubowski.

Również od soboty oblodzona trakcja utrudnia ruch pociągów na odcinku Przeworsk-Leżajsk. "Dla pasażerów Polregio podstawiona jest komunikacja zastępcza, do pociągów dalekobieżnych IC dopinane są lokomotywy spalinowe" - powiedział rzecznik PKP PLK.

Z powodu niedostępności Portalu Pasażera nie można sprawdzić czasu opóźnień.

Zima zaatakowała w Bydgoszczy