Dostali pracę. W ramach wdzieczności ukradli nowemu pracodawcy dwa samochody i rower

2021-08-10 10:47

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przywłaszczenie mienia. Zatrzymani pracując w jednej z firm na terenie powiatu wałbrzyskiego przywłaszczyli dwa samochody oraz rower. Właściciel poniesione straty oszacował na blisko 30 tysięcy złotych. Auta i rower zostały odnalezione na terenie powiatu karkonoskiego. Mężyczyznom grozi za ten czyn do 5 lat więzienia.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30 lat podejrzewanych o przywłaszczenie mienia.

Zostali zatrudnieni, więc ukradli rower i dwa samochody

Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło 3 sierpnia br. na terenie powiatu wałbrzyskiego. Właściciel jednej z firm zatrudnił mężczyzn, gdyż chciał im pomóc, bo jak twierdzili mieli trudną sytuację życiową. Za pomoc odwdzięczyli się zabierając dwa samochody oraz rower, czym spowodowali straty w wysokości blisko 30 tysięcy złotych.

Skradzione pojazdy zostały odnalezione

Policjanci w wyniku prowadzonych działań odnaleźli przywłaszczone auta i rower na terenie powiatu karkonoskiego. Jeden samochód porzucony był w lesie, a drugi wraz z rowerem znajdował się na terenie posesji, gdzie mieszkał jeden z zatrzymanych.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Dolnosląskie. Podjechali pod Biuro Podróży i ukradli... wycieraczkę [NAGRANIE]