straż

i

Autor: Shutterstock

Tragedia

Wybuch pieca w Boguszowie-Gorcach. Nie żyje kobieta

2024-01-15 12:01

93-letnia kobieta zmarła po wybuchu pieca w mieszkaniu w Boguszowie-Gorcach na Dolnym Śląsku. Przyczyny eksplozji wyjaśni dochodzenie. Strażacy i medycy prowadzili działania ratunkowe, ale nie przywrócono czynności życiowych.

Rzecznik dolnośląskiej straży pożarnej młodszy aspirant Wojciech Walens poinformował w poniedziałek, że do tragicznego zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem w Boguszowie-Gorcach w mieszkaniu przy ul. Kasprowicza.

"Dostaliśmy zgłoszenie, że doszło do eksplozji pieca. Na miejscu zastaliśmy nieprzytomną 93-letnią kobietę oraz jej córkę, która zgłosiła zdarzenie. Przystąpiliśmy do reanimacji, a potem przejął poszkodowaną zespół ratowników medycznych. Niestety, nie udało się przywrócić tętna i oddechu" - powiedział rzecznik.

Dodał, że po eksplozji nie było wielkiego pożaru i strażacy szybko dogasili tlące się meble i wyposażenie mieszkania. Sprawdzili też pomieszczenia w całym domu pod kątem tlenku węgla i wszystko było w porządku.

Przyczyny eksplozji i śmierci kobiety wyjaśni dochodzenie policji i prokuratury.

Bytom - Kamienica przy ulicy Pasteura zawaliła się. Straż pożarna przeszukiwała miejsce w celu ustalenia czy w miejscu katastrofy budowlanej znajdowal