Wrocławskie Jagodno znane na całą Polskę! PIS przegrał tam z kretesem

i

Autor: Moje Jagodno Facebook

Wybory 2023

Wrocławskie Jagodno znane na całą Polskę! PIS przegrał tam z kretesem

2023-10-17 10:06

Wybory parlamentarne 2023 zdecydowanie zapiszą się w historii. Wszystko dlatego, że Polacy masowo ruszyli do urn, a frekwencja wyniosła 74,38%. Najdłuższa kolejka do głosowania w Polsce miała miejsce na wrocławskim Jagodnie. Ludzie stali tam do 3 w nocy. Sprawdźcie, jak głosowali mieszkańcy tego osiedla.

Wybory do Sejmu i Senatu 2023 oficjalnie pomału dobiegają końca. Ostateczne wyniki nie są jeszcze podane, jednak aktualnie już raczej wiele się nie zmieni. Frekwencja wyniosła 74,38%, która jest zdecydowanie rekordowa. Od 1989 r. ani razu do urn nie poszło tylu Polaków, ile w tych historycznych już wyborach. Najdłuższa kolejka w Polsce miała miejsce na wrocławskim Jagodnie. Nie było mowy o zamknięciu lokalu wyborczego punktualnie o godz. 21, ponieważ ludzie stali na ulicy. Niektórzy blisko nawet 5 godzin. Wspierali się wzajemnie i panowała bardzo przyjemna atmosfera. Niektórzy mieli ze sobą krzesełka, powerbanki, a okoliczni mieszkańcy przynosili wyborcom kanapki i herbatę w termosach. Jedna z pizzerii w okolicach północy dowiozła im nawet pizzę! Ostatni głos na Jagodnie oddano około 3 w nocy, przez co liczenie głosów przez komisję zdecydowanie się przeciągnęło. Znane są już oficjalne wyniki.

Tak głosowało Jagodno

Na Jagodnie PIS zdobył najmniej głosów ze wszystkich partii. Zdecydowanym liderem okazała się KO, a tuż za nią Lewica. Na 3. miejscu uplasowała się Trzecia Droga, po niej Konfederacja.

  • Koalicja Obywatelska - 43,64 %
  • Lewica - 20,3 %
  • Trzecia Droga - 19,2 %
  • Konfederacja - 8,8 %
  • Prawo i Sprawiedliwość - 5,9 %