Rossmann wycofuje produkty Teamu X. To pokłosie Pandora Gate

i

Autor: Instagram/ zdj. autorskie

Youtube

Rossmann wycofuje produkty Teamu X. To pokłosie "Pandora Gate"

2023-10-10 13:58

Sieć drogerii Rossmann postanowiła wycofać ze sprzedaży produkty oznaczone marką i wizerunkami influencerów z Team X, przede wszystkim kosmetyki Ingrid Cosmetics. Wszystko dlatego, że niedawno na jaw wyszła afera z polskimi youtuberami, którzy mieli utrzymywać niestosowne relacje z dziewczynkami poniżej 15. roku życia.

Kosmetyki z logo Team X znikają z Rossmanna

Pandora Gate zbiera kolejne żniwa, a znane marki wycofują się z promowania produktów "znanej i lubianej" ekipy Team X. Mowa jest tutaj o sieci sklepów Rossmann, która zapowiedziała, że z półek sklepów znikną kosmetyki z ich logiem.

- Skandaliczne zachowania, o których aktualnie jest bardzo głośno w sieci są dla nas bulwersujące i zaskakujące - podkreśla marka Ingrid Cosmetics.

Jak przekazał rzeczniczka prasowa Rossmanna Agata Nowakowska, kosmetyki z kolekcji Team X w poniedziałek zniknęły z oferty sklepu internetowego tej firmy, a do połowy tego tygodnia zostaną wycofane z drogerii stacjonarnych.

Kosmetyki Team X wprowadziła do sprzedaży marka Ingrid Cosmetics (należy do Verona Products Professional). Druga seria pojawiła się w drogeriach Rossmann w połowie ub.r., jej ambasadorkami były członkinie Team X: Emilia Kostyk, Róża Wojtczak, Klaudia Sadownik i Kamila Łapa, a także Patrycja Mołczanow i Monika Kociołek.

Obsługą biznesową Team X zajmowała się Spotlight Agency (jej wspólnikiem był wówczas Stuart Kluz-Burton), która zainwestowała w projekt kilkaset tysięcy złotych. W 2021 roku agencja osiągnęła 11,4 mln zł wpływów i 136,1 tys. zł zysku netto, podczas gdy rok wcześniej przy 3,7 mln zł przychodów zarobiła na czysto 54,6 tys. zł - czytamy na wirtualnemedia.pl

Co to jest ekipa Team X?

Team X został założony w 2019 roku i był wówczas postrzegany jako konkurencja dla popularnej Ekipy, założonej przez Karola "Friza" Wiśniewskiego. To internetowe show, które można było zobaczyć w serwisie YouTube, realizowane przez Spotlight Agency. Program pokazywał rzekomą codzienność influencerów, którzy zamieszkali w luksusowej willi w Konstancinie-Jeziornej pod Warszawą — „Domu X”. Format doczekał się trzech edycji, ostatnią zakończono nagle po zerwaniu współpracy firmy z influencerami w styczniu 2023 roku

Afera Pandora Gate

Sylwester Wardęga oraz Mikołaj "Konopskyy" Tylko opublikowali materiały, w których przedstawiają informacje i dowody przeciwko grupie youtuberów tworzących kontent dla dzieci. Jak wynika z przedstawionych przez nich mocnych dowodów, Stuart "Stuu" Burton, znany z grania w Minecrafta, próbował doprowadzić do kontaktów seksualnych z nieletnimi dziewczynkami poniżej 15. roku życia. To jednak nie koniec. O sprawie tej miało wiedzieć więcej osób - między innymi Marcin Dubiel, Agata "Fagata" Fąk i Michał "Boxdel" Baron. Zarzuca się im brak odpowiedniej reakcji. Podobne zachowania Konopskyy przypisał również innym youtuberom Danielowi Pawlakowi (znanego jako DeeJayPallaside), Verteza, Vojtaza i Dissowskyy'ego.

Konopskyy zwrócił również na obrzydliwy seksualny kontekst ekipy Team X, której kontent jest skierowany wyłącznie do dzieci i młodzieży. I rzeczywiście, influencerzy związani z Team X i Spotlight Agency przedstawiali nieodpowiednie treści dla swoich odbiorców, zarówno na Youtubie, jak i swoich mediach społecznościowych. Mowa tutaj m.in. o Agacie Fąk, znaneej jako "Fagata". Ponadto, wiosną 2021 roku w internecie pojawiły się nagrania sprzed kilku lat pokazujące, jak Natsu - jedna z ambasadorek Teamu X - rozbierała się za pieniądze przed kamerką internetową.

Drogeria Rossmann udostępniała swoim klientom kosmetyki do makijażu, które powstały ze współpracy marki Ingrid z członkiniami Teamu X, m.in. Agatą "Fagatą" Fąk czy też Natalią "Natsu" Karczmarczyk. Marka nie chce mieć nic wspólnego z głośną aferą, z którą łączeni są młodzi celebryci i podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży cieszących się popularnością produktów.

Julia Żugaj wspomina hejt na TEAM X. Chcieli zrezygnować!