pilne

i

Autor: Redakcja internetowa

Dolny Śląsk

Pożar hotelu Sandra SPA w Karpaczu. 400 osób ewakuowanych

2024-01-22 8:13

W poniedziałek, 22 stycznia, w Karpaczu doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji. W godzinach porannych 11 zastępów straży pożarnej walczyć musiało z pożarem hotelu Sandra SPA. Ewakuowano około 400 osób.

Pożar hotelu w Karpaczu! Z Sandra SPA ewakuowano około 400 osób

W poniedziałek, 22 stycznia, około godziny 5:20 straż pożarna otrzymała pilne zgłoszenie. W budynku hotelu Sandra Spa przy ul. Obrońców Pokoju 3 w Karpaczu wybuchł pożar. Początkowo ogniem zajęła się piwnica budynku. Na miejscu pracowało 11 zastępów straży pożarnej.

"Dostaliśmy informację z monitoringu pożarowego, że zapaliło się pomieszczenie w dolnej części hotelu, czyli w pubie. Najprawdopodobniej zapaliły się śmieci. W całym hotelu jest bardzo duże zadymienie. Pożar najprawdopodobniej mamy zlokalizowany, ale działania cały czas jeszcze trwają. Rozbieramy konstrukcję podłogi i sprawdzamy to kamerą termowizyjną, zarzewia ognia są cały czas dolewane" – powiedział rzecznik PSP w Jeleniej Górze kpt. Krzysztof Zakrzewski.

W hotelu Sandra SPA w momencie zdarzenia przebywało ok. 400 osób. Zostały one ewakuowane do sąsiednich obiektów. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. Obecnie trwa dogaszanie ognia i oddymianie obiektu. Strażacy nie są w stanie podać, jak długo ono potrwa - budynek jest duży i nie wiedzą, kiedy i czy w ogóle będzie można do niego wpuścić ludzi.

Adam Małysz szczerze o aferze w polskich skokach. Jakub Wolny wróci do kadry?