Przymrozki

i

Autor: Pixabay Przymrozki - zdj. ilustracyjne.

Dolny Śląsk

Powrót zimy tuż przed rozpoczęciem wiosny. IMGW ostrzega przed przymrozkami na Dolnym Śląsku

2024-03-18 15:09

Do rozpoczęcia kalendarzowej wiosny zostało już naprawdę niewiele, jednak prognozy pogody wcale nie zwiastują zmiany pory roku. Według Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej na nadchodzące dni spodziewać się możemy wręcz czegoś przeciwnego. IMGW ostrzega przed przymrozkami i ujemnymi temperaturami na terenie Dolnego Śląska.

IMGW ostrzega przed przymrozkami na Dolnym Śląsku. Nawet pięć stopni na minusie!

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed przymrozkami na terenie całego Dolnego Śląska. "Prognozowany jest spadek temperatury powietrza do około -2°C, przy gruncie do -5°C. Temperatura maksymalna w poniedziałek około 4°C, we wtorek około 7°C" - czytamy w komunikacie. Alert IMGW obowiązuje na terenie wszystkich powiatów województwa dolnośląskiego. Przymrozków spodziewać się można aż do środy, 20 marca. 

Ostrzeżenie IMGW obowiązuje nie tylko na Dolnym Śląsku, ale także na terenie całego kraju. Alertem objęte są wszystkie województwa w Polsce, a w znacznej większości z nich oprócz przymrozków występować będzie także oblodzenie. Tych spodziewać można się właściwie wszędzie, oprócz województw:

  • dolnośląskiego
  • opolskiego
  • lubuskiego
Dagmara Kaźmierska na gorąco po "Tańcu z gwiazdami"! Mówi o Conanie i Jacku!