kwarantanna narodowa

i

Autor: Pixaby Jak będzie wyglądać kwarantanna narodowa? Ile może potrwać?

Jak będzie wyglądać kwarantanna narodowa? Ile może potrwać? Ekspert nie ma dobrych wieści

2020-11-12 10:05

Kwarantanna narodowa już za kilka dni? Takiej sytuacja obawia się bardzo dużo Polaków. Niestety ze względu na bardzo dużą liczbę zakażeń koronawirusem wprowadzenie kwarantanny narodowej wydaje się nieuniknione. Co jednak właściwie oznaczałby lockdown w Polsce? Ile może trwać kwarantanna narodowa? Doradca premiera ds. COVID-19 nie ma dobrych wieści. Więcej dowiecie się na eska.krakow.pl.

Spis treści

  1. Kwarantanna narodowa: kiedy może zostać wprowadzona?
  2. Czym jest kwarantanna narodowa?
  3. Ile będzie trwać kwarantanna narodowa?

Kwarantanna narodowa: kiedy może zostać wprowadzona?

O kwarantannie narodowej mówi się w Polsce od jakiegoś czasu. Wszystko przez bardzo duży wskaźnik nowych zachorowań na COVID-19. Od kilku dni nie spada on poniżej 20 tys. przypadków na dobę. W poprzednim tygodniu premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeśli liczba nowych zachorowań będzie nadal utrzymywać się na wysokim poziomie, to konieczne będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej, zwanej inaczej lockdownem. Ta może obowiązywać już w tym tygodniu. Co to oznacza dla mieszkańców Polski?

Sonda
Czy rząd powinien wprowadzić kwarantannę narodową?

Czym jest kwarantanna narodowa?

Kwarantanna narodowa wiązać się będzie z licznymi ograniczeniami. Obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu z wyjątkiem pracy, pójścia na zakupy, do lekarza czy do apteki. Nie będzie można spotykać się w większym gronie - czas będą mogli spędzać ze sobą jedynie domownicy. Co jeszcze? Jak przyznał rzecznik rządu Piotr Mueller, scenariuszy jest kilka. Dużo zależy m.in. od mobilności obywateli oraz stanu wydajności służby zdrowia.

Jeśli chodzi o ograniczenia sfer handlowych, też te ograniczenia mogą być mniejsze. Mam nadzieję, że taki wariant jak na wiosnę nie będzie konieczny - powiedział w rozmowie z TVN24 Piotr Mueller.

Rzecznik rządu zapewnił również, że scenariusz z wprowadzeniem godziny policyjnej "jest jednym z ostatnich branych pod uwagę.

Ile będzie trwać kwarantanna narodowa?

Jeżeli wskaźnik nowych zachorowań nadal będzie wysoki, kwarantanna narodowa może zostać wprowadzona już 14 listopada. Ile może potrwać? Prof. Andrzej Horban, doradca premiera ds. COVID-19 nie ma dobrych informacji. Według niego kwarantanna narodowa powinna potrwać nawet miesiąc. Prof. Horban uważa również, że w obecnej sytuacji zamknięte zostać powinny nie tylko różne sektory gosodarki, ale również kościoły.

ESKA XD #009
Źródło: Jak będzie wyglądać kwarantanna narodowa? Ile może potrwać? Ekspert nie ma dobrych wieści