restauracja

i

Autor: Pixaby

Tam najłatwiej możesz zakazić się koronawirusem! Czy te miejsca pozostaną zamknięte?

2020-11-12 10:43

Gdzie najłatwiej można zakazić się koronawirusem? Amerykańscy naukowcy opublikowali właśnie report w tej sprawie. Chodzi o restauracje, siłownie i hotele. Czy ich otwarcie nastąpi później, niż zakładano? Jest taka możliwość. Więcej przeczytacie na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Zamknięcie restauracji, siłowni i hoteli w Polsce. Do kiedy?
  2. Gdzie najłatwiej zakazić się koronawirusem? Badania naukowców zaskakują
  3. Restauracje, siłownie, hotele - to tam najłatwiej zarazisz się koronawirusem

Zamknięcie restauracji, siłowni i hoteli w Polsce. Do kiedy?

Przypominjmy, że w związku z bardzo dużą liczbą zakażeń koronawirusem w Polsce w połowie października zwiększono obostrzenia. Zamknięte zostały siłownie i kluby fitness. Podobne ograniczenia dotknęły później restauracje, które mogą oferować swoje usługi tylko na wynos. Zamknięte zostały również hotele czy pensjonaty. Nocleg w nich mogą odbywać tylko osoby w podróży służbowej.

ESKA XD #009

Gdzie najłatwiej zakazić się koronawirusem? Badania naukowców zaskakują

Początkowo zamknięcie restauracji miało obowiązywać przed dwa tygodnie (licząc od 24 października). Rząd jednak przedłużył ten termin do odwołania. Podobnie jest z siłowniami. Nie wiadomo, więc kiedy będziemy mogli wybrać się na obiad czy na kawę "na mieście". Co więcej, najnowsze badania naukowców także nie napawają optymizmem.

Restauracje, siłownie, hotele - to tam najłatwiej zarazisz się koronawirusem

Naukowcy z Uniwersytetu Stanforda i Uniwersytetu Północno-Zachodniego w Evanston doszli do wniosków, że ponowne otwarcie restauracji, siłowni i hoteli niesie ze sobą największe ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Jak podaje PAP, do badań wykorzystano dane z telefonów komórkowych 98 mln osób. Naukowcy zbierali je od marca do maja w całych Stanach Zjednoczonych. Dzięki temu opracowano model ryzyka zakażenia COVID-19. Jak przykład podano Chicago - jeśli w mieście nastąpiłoby otwarcie restauracji z pełną wydajności to placówki wygenerowałyby prawie 600 tys. nowych infekcji. To trzy razy więcej niż inne branże.

Sonda
Czy imprezy sportowe powinny zostać odwołane przez koronawirusa?

Naukowcy podkreślają również, że pełna blokada działalności społecznej nie jest konieczne. Wystarczy jej ograniczenie, dzięki czemu można zmniejszyć zachorowania na koronawirusa nawet o 80 proc. Wciąż najważniejsze jest zakrywanie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.

Posłuchaj o andropauzie, czyli męskim przekwitaniu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Źródło: Tam najłatwiej możesz zakazić się koronawirusem! Czy te miejsca pozostaną zamknięte?